ZPĚT STATISTIKY HŘIŠTĚ FOTOGRAFIE SOUPISKA TISKOVKY
PODZIM 1999               JARO 2000           PODZIM 2000          JARO 2002            PODZIM 2002
                                                                     PODZIM 2001

Rozlosování: Při obdržení rozlosování pro tuto podzimní sezónu jsme zjistili, že opět některé mužstva známe, a proto jsme se těšili na odvety či pomsty. Ostatní mužstva si rychle vyhledali na internetu, abychom věděli alespoň přibližně, co od nich můžeme čekat. Další novinkou této sezóny bylo to, že čtení pro naší skupinu D, dostal jeden člověk, který vytvářel jednotlivá čtení a na požádání je zasílal na e-mailové adresy jednotlivých mužstev. Na základě těchto čtení jsme ustoupili od psaní bližšího komentáře k našim zápasům.

 

Začátek: Do nové sezóny jsme se rozhodli změnit trochu soupisku, protože někteří “hráči” předem oznámili, že se zápasů nebudou účastnit a pokud ano, tak pouze jako diváci a fanoušci našeho týmu. I přes tuto dohodu se v barvách Přezletic nakonec objevilo na hřišti třináct hráčů, což je dle zapisovatele této skupiny největší počet hráčů. Dalším měřítkem v letošní sezóně mohl být průměrný věk mužstva a i zde jsme patřili ke špičce. Náš věkový průměr přesahoval třicetjedna let, což nás posunulo na třetí místo ve stáří. Protože jednotlivá čtení obsahují sestavy nebudeme zde zmiňovat kompletní soupisku.

 

Hráči: Také v této podzimní sezóně jsme odehráli všech jedenáct zápasů tj. přibližně 660 minut hry, k tomu je nutno připočítat ještě nějakou tu minutu nastavení v jednotlivých utkáních. Nakonec byl jeden zápas kontumován v náš prospěch, protože za soupeře nastoupil hráč, který měl dvě žluté karty. Naštěstí pro nás nám to pomohlo, protože zápas skončil na hřišti bezbrankovou remízou. Jak je uvedeno výše, v našich jedenácti odehraných zápasech se představilo fanouškům celkem 13 hráčů. Ne všichni hráči pobyli na hřišti stejnou dobu, ale Ti kteří dostali šanci hrát, se snažili nechat na hřišti vše a udržet míč na přezletických kopačkách, co nejdéle a případně jej dostat do sítě soupeře. Ale protože jsme mužstvo bez výrazné osoby, stalo se několikrát, že došlo k ostré výměně názorů přímo na hřišti a to i za stavu výhodném pro nás. To pak soupeři nevěděli, co se vlastně děje. Při všech jedenácti zápasech se na hrací ploše objevili pouze dva hráči (Dufek a Panocha ), ale další tři hráči byli na hřišti desetkrát (Říha, Slunéčko a Budař ).

 

Zranění: Zranění v této sezóně byla jen menšího rázu a tak jsme měli soupisku většinou plnější než náš soupeř. Pro zranění nehráli jen Černý dva zápasy a Slavata D. musel vypustit poslední tři zápasy. V některých zápasech jsme dostali nakopáno, ale ani my jsme nehráli v rukavičkách a i naše zákroky soupeře musely zabolet. Co se týká karet, dostali jsme jich několik, ale většinou je dostal i soupeř, a tak rozhodčí zápis napsal bez karet, což kopané ne vždy prospělo.

 

Brankáři: Pro podzimní sezónu jsme měli na soupisce pouze dva brankáře a byli to  Studecký a Říha. Ti se pravidelně střídali až do devátého kola, kdy byl do branky nominován Doležal, který vychytal i nemožné a tak konec sezóny již dochytal.Budeme-li hodnotit jednotlivé brankáře, pak Říha odchytal čtyři zápasy a dostal 8 branek, sice dvakrát udržel čisté konto, ale první prohra v letošní sezóně byla naším smutným rekordem 6:0. Také Studecký chytal čtyři zápasy dostal 5 branek a i jemu se povedlo jedenkrát udržet čisté konto. Doležal nastoupil k posledním třem zápasům a obdržel v každém z nich jednu branku. Jejich výkony držely mužstvo většinou ve hře, i když i jim některé zápasy nevyšly podle představ. I přes počet obdržených branek musíme brankáře pochválit, protože mužstvo patřilo s počtem obdržených branek k nejlepším ve skupině. Dostali jsme sice 16 branek, ale kontumace jednoho výsledku znamenala jen 15 obdržených branek, méně mělo jen jedno mužstvo a druhé mužstvo mělo stejný počet. 

 

Branky: Za celou podzimní sezónu mužstvo SK RSC Přezletice nastřílelo pouze 16 branek soupeřům. V konečné tabulce je toto číslo o něco větší, protože kontumace výsledku nám přidala branky, které však nebyly nikomu připsány. Toto číslo je velmi malé a v naší skupině jsme patřili do spodní poloviny tabulky, po kontumaci jsme uprostřed střelecké potence. Naše mužstvo mělo velice málo obdržených branek a to pouze 15, čímž se naopak řadilo mezi tři nejlepší mužstva skupiny. Naše mužstvo za celou podzimní sezónu získalo 15 bodů za šest výher a tři remízy. Bohužel jen jediný bod nás dělil od postupového místa. Každý z našich hráčů se snažil zatížit soupeřovo skóre nějakou tou pěknou vstřelenou brankou, ale to v letošní sezóně povedlo pouze následujícím hráčům : Horálek (6), Dufek (3), Panocha (2), Budař, Vrba, Macho, Slavata D. a Slunéčko (1).

 

Hřiště: Stejně jako předešlých ročnících jsme odehráli všechny zápasy na škvárových hřištích. Většina anašich zápasů se odehrála na hřištích v Karlíně, jen dvě jsme odehráli na hřišti Nové Kbely 1.

 

Rozhodčí: Každý tým musí dle rozpisu delegovat své dva zástupce jako  rozhodčího a pomocníka rozhodčího na několik zápasů. I našemu mužstvu připadly dva nedělní termíny, v těchto dnech jsme měli odpískat vždy tři zápasy. Všechny námi odpískané zápasy proběhli bez problémů, bohužel nedošlo k vystřídání osazení, protože někteří hráči se bojí pískat. Rozhodčí, kteří byli vybráni na pískání našich zápasů, malou kopanou asi hrají, protože až na výjimky pískali rovinu. V každém zápase se však některý zákrok našel, který by měl být ohodnocen minimálně žlutou kartou. Ani naše zákroky však nebyly vždy nejčistší. Ale každý rozhodčí, který se rozhodne udělit žlutou nebo červenou kartu , by si měl za svým rozhodnutím stát a neměl by měnit a přepisovat zápis z utkání.

 

Diváci: Rozpis našich zápasů byl vyvěšen na nástěnce mužstva v hospodě Na náměstí s datumem i místem zápasu, i když hráči měli sraz vždy o hodinu dříve, aby mohli provést stoprocentní rozcvičení před zápasem. Protože jsme od svazu dostávali jednotlivá čtení, nebyl důvod psát zápisy naše. Všechna čtení obsahovala tabulku střelců a dosavadní pořadí mužstev a byla vyvěšena v hospodě, aby si ho mohl přečíst každý návštěvník či fanda našeho mužstva. Několik skalních fanoušků jezdilo na jednotlivá utkání vlastní dopravou a tak mohli vidět přezletické mužstvo v akci a mohli tak sami posoudit správnost zápisu od pana rozhodčího.

 

Závěr: Pro podzimní sezónu jsme měli jasný úkol - udržet se v šesté lize. Ale někteří hráči tajně, ale i nahlas doufali v možný postup do páté ligy, což předpokládalo umístění do třetího místa.. Byli však hráči, kteří se báli sestupu. Naše mužstvo se s výjimkou prvního kola pralo o výsledek do poslední minuty. Do posledního kola jsme šli s mizivou možností postupu, a tomu také odpovídalo nasazení ve hře proti již postupujícímu soupeři, který se dostavil jen se čtyřmi hráči v poli. Protože mužstva před námi neuhrála povinné body mohla nás výhra posunout až na postupové místo do páté ligy. O konečném čtvrtém místě rozhodl až nešťastný výsledek prvního kola. I když jsme věděli, že náš výsledek v posledním kole na postup nestačí, zapili jsme v hospodě Na náměstí celou podzimní sezónu. Stálým sponzorem je pouze tato hospoda Na náměstí, která dodávala studené a někdy i teplé nápoje pro hráče a věrné fanoušky na každý zápas. Jako další sponzory lze označit lidi, kteří nám pomáhali upravovat naše hřiště a použili při tom jejich vlastní techniku a těm všem bychom chtěli za tuto pomoc poděkovat. Ale také někteří hráči věnovali do společné pokladnice více než bylo odsouhlaseno, což je také řadí mezi sponzory mužstva SK RSC Přezletice.

 

 

Sportu zdar a fotbalu dvakrát