ZPĚT STATISTIKY HŘIŠTĚ FOTOGRAFIE TISKOVKY SOUPISKA
PODZIM1999              JARO 2000            PODZIM 2001          JARO 2002        PODZIM 2002

                                                            PODZIM 2000

Rozlosování: V prvním dopise od výkonného výboru pražského svazu malého fotbalu jsme zjistili, že jsme skutečně postoupili do 6.ligy a to přesto, že naše mužstvo skončilo na pátém místě. Po skončení a dohrání všech zápasů se naše mužstvo umístnilo na prvním místě mezi mužstvy na pátém místě. Ve druhém dopise nám výbor oznámil rozlosování podzimní sezóny. Mužstvo SK RSC Přezletice bylo přiřazeno do skupiny D a rozlosování termínů zápasů a hřišť. Tento druhý dopis pokračoval zprávou o plánovaném rozšíření a úpravě struktury celé této soutěže, protože mnoho mužstev se přihlásilo a není je kam zařadit. Rozšíření struktury spočívalo v tom, do páté ligy mělo postupovat šest mužstev z každé skupiny. Úprava struktury pak znamenala sestup posledních tří mužstev z každé skupiny. Z těchto propočtů bylo zcela jasné, že pouze tři mužstva si zachovají zařazení do šesté ligy. Na základě těchto propočtů byli v našem mužstvu optimisté i pesimisté. Snažili jsme se dostat mezi šest postupujících mužstev, ale hlavně nedostat se mezi tři sestupující. Ještě před posledním kolem jsme měli možnost postoupit, ale také sestoupit, i když jedna i druhá varianta byla závislá na ostatních zápasech a jejich kombinaci.

 

Začátek: I po druhé úspěšné sezóně jsme byli odhodláni bojovat o body a dobré umístění i ve třetí, tentokrát v 6.lize. Rozlosování pro nás vypadalo s ohledem na časový plán a na přidělené hřiště velice přijatelně. Před touto sezónou jsme mnoho tréninků neabsolvovali s ohledem na úpravy domácího hřiště. S rozpisem zápasů nám však nepřišel seznam utkání, kterých se máme zúčastnit jako rozhodčí. Před začátkem sezóny jsme sehráli pouze jedno přípravné utkání ve Sluhách proti tamnímu výběru. Soupeř se sešel jen velmi těžce a jejich nesehranost a nekompletnost se projevila ve hře. Utkání bylo jasnou záležitostí Přezletic a výsledek téměř dvoumístný toho byl důkazem. Pro jarní sezónu byla soupiska mužstva beze změn. Soupiska hráčů s čísly dresu v závorce pro jarní sezónu byla následující: Budař M. (2), Černý J. (8), Doležal M. (9), Dufek P. (88), Dvořák J. (15), Fieger Z. (6), Horák Z. (99), Horálek J. (0), Medřický J. (10), Macho M. (44), Novotný R. (58), Panocha P.(5), Říha T. (55), Slavata D. (77), Slavata L. (17), Slunéčko J. (13), Studecký R. (1), Šulc M. (66), Švec M. (11), Švec M.ml. (7) a Vrba D. (33).

 

Hráči: V podzimní sezóně jsme odehráli všech jedenáct zápasů tj. přibližně 660 minut hry, k tomu je nutno připočítat ještě nějakou tu minutu nastavení v jednotlivých utkáních. V této sezóně jsme měli soupisku na zápas většinou plnou, ale byly zápasy, kdy se do seznamu jedenácti jmen nevešli všichni přítomni. Byl však také jeden zápas, kdy jsme byli nuceni hrát v osmi lidech a to ještě Dufek nebyl zcela v pořádku. V našich jedenácti odehraných zápasech se představilo fanouškům celkem 16 hráčů. Ne všichni hráči pobyli na hřišti stejnou dobu, ale Ti kteří dostali šanci hrát, se snažili nechat na hřišti vše a udržet míč na přezletických kopačkách, co nejdéle a případně jej dostat do sítě soupeře. Při všech jedenácti zápasech se na hrací ploše objevili pouze dva hráči (Dufek a Panocha ), ale další dva hráči byli na hřišti desetkrát (Budař a Horálek). Někteří hráči se zúčastnili více zápasů, ale pro omezený počet hráčů na soupisce zůstali pouze jako diváci a fanoušci ( Fieger, Medřický, Říha a Šulc). Stejně jako v předchozí sezóně zůstali bez zápisu do soupisky čtyři ”hráči”, byl to Dvořák, Horák, Novotný, Švec ml., každý z nich měl však jiný důvod, z neznámých důvodů k nim přibyl ještě pátý ( Doležal ), který v předcházejících sezónách patřil k oporám našeho mužstva. 

 

Zranění: Protože jsme moc netrénovali před podzimní sezónou, vstupovali jsme do prvního utkání bez jediného zranění v plné sestavě. Ale hned v prvním zápase jsme přišli pro zbytek podzimu o Slavatu D., který musel být ze hřiště odvezen přímo do nemocnice na rentgen. V tomto prvním utkání se však zranil i druhý obránce Slunéčko, který chyběl našemu mužstvu v následujících čtyřech utkáních. Také Fieger si v prvním zápase natáhnul sval, což pro něho znamenalo stop na tři utkání, toto zranění však nebylo způsobeno soupeřem, ale špatným rozcvičením. Bohužel nevyhnula se nám ani zranění pracovní či soukromá, Studecký byl mimo hru ve dvou zápasech a do třetího nastoupil ještě ne zcela zdráv. Medřický byl po operačním zákroku v obličeji ze hry celou polovinu sezóny. Ani Černý nemohl sehrát všechna utkání, důvodem bylo jeho pochroumané koleno. I v této sezóně šlo o body, které mohly rozhodnout o postupu nebo sestupu mužstva, a proto jsme v některých zápasech dostali nakopáno, ale ani my jsme nehráli v rukavičkách a i naše zákroky soupeře musely zabolet. Ani v této sezóně jsme neobdrželi žlutou kartu, i když ji Horálek již viděl, nakonec ji rozhodčí nezapsal do oficiálního zápisu.

 

Brankáři: Pro podzimní sezónu jsme měli na soupisce pouze dva brankáře a byli to  Studecký a Říha. Pro podzimní sezónu byl jedničkou mužstva stanoven Studecký, který odchytal celkem osm zápasů a ve třech z nich udržel čisté konto. V osmi utkáních obdržel celkem třináct branek. Jeho výkon držel mužstvo ve hře, i když i jemu některé zápasy nevyšly podle představ. Říha chytal pouze ve třech zápasech, v jednom z nich udržel čisté konto, ve dvou zbývajících pak dostal shodně po dvou brankách. Oba brankáři pochytali mnoho nebezpečných střel z blízkosti i z dálky a vyřešili řadu velmi nebezpečných přečíslení naší obrany. Obrana několikrát zaskočila za již překonané brankáře a Černý, Dufek, Panocha a Slavata L. několikrát vykopávali míč z brankové čáry nebo z území těsně před ní. Je sice pravda, že Černý a Panocha dali branky za záda vlastních brankářů, ale ne vždy se povede všechno na sto procent.  I přes počet obdržených branek musíme oba brankáře pochválit. 

 

Branky: Za celou jarní sezónu mužstvo SK RSC Přezletice nastřílelo pouze 14 branek soupeřům, protože vlastní branky se nepočítají.Toto číslo je velmi malé a v naší skupině jsme patřili mezi tři mužstva s nejmenším počtem vstřelených gólů. Naše mužstvo mělo velice málo obdržených branek a to pouze 17, čímž se naopak řadilo mezi čtyři nejlepší mužstva skupiny, ale také celé 6.ligy. Naše mužstvo za celou podzimní sezónu získalo 11 bodů za čtyři výhry a tři remízy. Všechny naše výhry bez obdržené branky. Konečné skóre pro nás nevyznělo nejlépe, bylo totiž záporné 14:17. Každý z našich hráčů se snažil zatížit soupeřovo skóre nějakou tou pěknou vstřelenou brankou, ale to v letošní sezóně povedlo pouze pěti hráčům. Za podzim jsme nenašli výraznějšího střelce a tak nejvíce branek dali Budař a Panocha (4), o ostatní branky se podělili Horálek (3), Šulc (2) a Vrba (1).  Pro Šulce to byly branky první a druhá branka v hanspaulské lize vůbec, protože předchozí sezóny pro něho vyzněly naprázdno. Také v letošní sezóně jsme nastřelili několikrát tyč či břevno, ale párkrát zazvonila tyč také za naším brankářem. V této lize i skupině se hrálo od branky k brance, ale do vyložené šance se dostat, bylo velmi těžké pro naše útočníky, ale i soupeř neměl tolik prostoru a klidu k zakončení akce před brankou. Mnoho branek kuriózních z naší strany nepadlo, ale lze poznamenat, že dvě branky v naší síti jsme si dali sami, jednu jen lehkou tečí, druhou přesným odrazem kolenem a nejméně při dvou dalších došlo v obraně ke špatné komunikaci, která pustila soupeře do vyložené šance, kdy již nestačil ani brankář zabránit pohromě.

 

Soupeři: V šesté lize byla všechna mu?stva vyrovnaná a jakékoliv zaváhání znamenající bodovou ztrátu mohlo mít za následek sestup nebo ztrátu kontaktu s postupovými místy. Naše mužstvo se pohybovalo ve středu tabulky, což znamenalo stálé ohrožení sestupem, ale stálý kontakt s postupujícím místem. Pro nás bylo trochu překvapením rozlosování, protože v naší skupině byly opět mužstva Jabadabadoo Prosek a Partizan Břevnov. Obě tyto mužstva postoupila ze stejné skupiny jako naše mužstvo, avšak přímo z postupových míst před námi. Na tyto soupeře jsme si věřili a chtěli jim vrátit loňské porážky, ale to se nám povedlo pouze v případě Břevnova, který jsme po vyrovnaném zápase zdolali 1:0.

 

Hřiště: Již z předcházející jarní sezóny jsme měli domluveno, že většinu zápasů podzimu odehrajeme na nedalekém škvárovém hřiště označené Kbely 1. V podzimní sezóně jsme zde odehráli sedm zápasů, ale pouze první tři se hrály na rozumném terénu. Většina zápasů se zde však hrála na velmi mokrém povrchu. Mokrým povrchem je myšlena polovina hřiště mokrá a druhá polovina pod vodou. Tento terén někdy svědčil nám, jindy nám naopak sebral možnost získat nějaký ten bod do celkové tabulky. Jeden zápas se hrál na hřišti Kbely 2, které je o něco málo užší než Kbely 1, což nám zprvu výrazně vyhovovalo, ale ani v tomto zápase se nám nakonec nepodařilo udržet soupeře v bezpečné vzdálenosti a tak remíza byla slabou náplastí na dobrý výkon. Zbývající tři zápasy jsme odehráli na hřištích v Karlíně. Ani z jednoho zápasu jsme neodešli bez bodu, pět bodů za dvě vítězství a jednu remízu. Za remízu jsme si mohli sami i přes čtyři vstřelené branky jsme pouze remizovali. Většina zápasů podzimní sezóny se hrála na mokrém nebo velice záludném terénu, který v některých místech připomínal vodní hladinu. Míč někdy odskočil, ale někdy zůstal stát v kaluži i po velmi tvrdém odkopu. Které mužstvo se rychleji vyrovnalo s překvapeními terénu, mělo šanci na bodový zisk. Naše dresy ke konci takovýchto zápasů neměly žlutou barvu, ale byly stejné jako dresy soupeřů, téměř černé v celém rozsahu.

 

Rozhodčí: Každý tým musí dle rozpisu delegovat svého rozhodčího a pomocníka rozhodčího na několik zápasů. I našemu mužstvu připadly dva nedělní termíny, v těchto dnech jsme měli odpískat vždy tři zápasy. V letošní sezóně jsme pískali na hřišti ve Vysočanech, kde se hraje pouze ve středu a v neděli. Za naše mužstvo byli vybráni Horálek, Říha a Černý, Dufek, ale vždy s nimi jeli další hráči ze soupisky našeho mužstva. Všechny námi odpískané zápasy proběhli bez problémů. Našim zástupcům se hřiště velice zalíbilo a tak uvažujeme o možnosti odehrát některé zápasy v následující sezóně na tomto hřišti. Rozhodčí, kteří byli vybráni na pískání našich zápasů, malou kopanou asi hrají, protože až na výjimky pískali rovinu. V každém zápase se však některý zákrok našel, který by měl být ohodnocen minimálně žlutou kartou. Ani naše zákroky však nebyly vždy nejčistší, ale ani tentokrát jsme oficiálně neobdrželi žádnou kartu za celou sezónu.

 

Diváci: Naši diváci měli možnost se seznámit s rozpisem našich zápasů v hospodě Na náměstí. Rozpis byl s datumem i místem zápasu, i když hráči měli sraz vždy o hodinu dříve, aby mohli provést stoprocentní rozcvičení před zápasem. Z každého zápasu byl napsán jednostránkový zápis, který byl vyvěšen v hospodě, aby si ho mohl přečíst každý návštěvník či fanda našeho mužstva. Několik skalních fanoušků jezdilo na jednotlivá utkání vlastní dopravou a tak mohli vidět přezletické mužstvo v akci a mohli tak sami posoudit správnost zápisu. Celkem se zúčastnilo našich jedenácti zápasů v podzimní sezóně v 6.lize skupiny D asi 75 fanoušků. Toto číslo je sice opět nižší než jarní součet diváků, ale to mohlo být způsobeno špatným počasím nebo ne zrovna nejideálnějším časovým termínem. Všichni hráči doufají, že tento úbytek fanoušků není způsoben špatnou hrou. Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří alespoň jednou vyrazili a vydrželi celý zápas sledovat naši snahu. 

 

Závěr: Pro podzimní sezónu jsme měli jasný úkol - udržet se v šesté lize. Ale někteří hráči tajně, ale i nahlas doufali v možný postup do páté ligy, což předpokládalo umístění do šestého místa.. Byli však hráči, kteří se báli sestupu. Naše mu?stvo se s výjimkou pátého kola, kdy kleslo a? na jedenácté místo, pohybovala mezi devátým a šestým místem. Do posledního kola jsme šli s mo?ností postupu, ale také s hrozbou sestupu. Výhra nás mohla posunout a? na šesté postupové místo, remíza dávala jistotu setrvání v šesté lize, prohra nás mohla poslat zpět do nižší soutěže. Remíza nás zachránila v šesté lize. S většinou mužstev v konečném pořadí umístěných před námi jsme sehráli vyrovnaná utkání a málokdy jsme odcházeli s prázdnou, bohužel se všemi mužstvy nakonec sestupujícími jsme body ztráceli nebo dokonce rozdávali. Pokud se však podíváme podrobněji na poslední dvě kola, pak je zarážející, že mužstvo ohrožené sestupem poslední dva zápasy vyhrálo kontumačně a to vždy již s jasně postupujícími mu?stvy. I když jsme věděli, že náš výsledek v posledním kole na postup nestačí, zapili jsme v hospodě Na náměstí celou podzimní sezónu. Stálým sponzorem je pouze tato hospoda Na náměstí, která dodávala studené nápoje pro hráče a věrné fanoušky na každý zápas. Jako další sponzory lze označit lidi, kteří nám pomáhali upravovat naše hřiště a použili při tom jejich vlastní techniku a těm všem bychom chtěli za tuto pomoc poděkovat. Ale také někteří hráči věnovali do společné pokladnice více než bylo odsouhlaseno, což je také řadí mezi sponzory mužstva SK RSC Přezletice.

Porovnáme-li všechny tři doposud odehrané sezóny, musíme konstatovat, že množství vstřelených branek klesá vždy téměř o polovinu. V 8.lize jsme prostřelili brankářům soupeře celkem 44 branek, v 7.lize se nám povedlo rozvlnit síť jen 25 a v 6.lize jsme pouze 14 zvolali gól. Naopak počet obdržených branek zůstává přibližně stejný, stoupl pouze oproti 8.lize. V nejnižší soutěži jsme dostali pouhých 9 branek, ale toto nízké číslo je způsobeno přístupem některých mužstev k účasti v soutěži, v 7.lize jsme inkasovali celkem 18, v 6.lize pak jen 17. Při těchto propočtech je nutno připomenout, že se sestava našeho mužstva téměř nezměnila.

 

 

Sportu zdar a fotbalu dvakrát