ZPĚT STATISTIKY HŘIŠTĚ FOTOGRAFIE TISKOVKY SOUPISKA
PODZIM 1999          JARO 2000           PODZIM 2000            PODZIM 2001          PODZIM 2002

                                                                   JARO 2002

Rozlosování: Protože jsme věděli, že zůstáváme o jediný bod v šesté lize, rozhodli jsme se začít přípravu trochu lépe a pokusit zopakovat umístění nebo ho ještě vylepšit. Z tohoto důvodu jsme se přihlásili do zimního turnaje. Ten se nám však vůbec nezdařil a po dvou prohrách a jednom vítězství jsme byli vyřazeni hned v základní skupině. Z tohoto důvodu jsme sháněli další soupeře na přezletické hřiště, abychom mohli trénovat proti někomu. Tréninky mezi sebou ztrácejí na kvalitě, protože se již v některých případech tak známe, že mnohdy víme, co protihráč udělá. Z tohoto důvodu jsme pozvali mužstvo STARS BEER, které jsme v nestandartním zápase porazili. Následně jsme zjistili, že to bude náš soupeř ve skupině G, kam jsme byli zařazeni. Do této skupiny byl zařazen také náš přemožitel ze zimního turnaje mužstvo HUSTEC FC. Téměř polovinu mužstev jsme znali z předešlých ročníků. Doufali jsme, že nebudeme bojovat o záchranu, ale naopak o každý bod se popereme až do poslední minuty, aby všechny mužstva věděla, že chceme víc a výš.

Ani do letošní sezóny jsme však nenastoupili ze žádnou větší změnou, soupiska hráčů zůstala stejná. Pokud následně porovnáme sestavy jednotlivých zápasů, je zde vidět, že se zápasů účastní stále stejní hráči.

 

Hráči: Pokud vezmeme oficiální čtení, které nám chodilo od zástupce malé kopané, zjistíme, že za naše mužstvo nastoupilo celkem 15 hráčů. Toto číslo je zkreslené o jednoho muže, protože jsme museli do jednoho zápisu uvést jméno Medřický, ale na hřišti byl Říha. Některé zápisy, které měly chodit ve středu, přicházely někdy až v pátek večer a tak jsme v jednom případě nevěděli, zda může hráč nastoupit či nikoli. Všech jedenácti zápasů se zúčastnili Budař, Dufek, Říha a Slavata D., další hráči měli startů méně : Horálek a Panocha 10, Slavata L. a Vrba 8, Černý, Doležal, Macho a Slunéčko 6, 5 startů zaznamenal Studecký a dva starty Švec ml. Dle soupisky patřilo naše mužstvo společně s mužstvem STARS BEER k nejstarším ve skupině, kdy měla mužstva stejný průměr 32 let. Naopak nejmladší mužstvo MTPCH mělo průměr jen 21 let.

 

Brankáři: Do letošní sezóny jsme šli se dvěma stabilními brankáři Doležalem a Studeckým, kteří se pravidelně střídali a to jsme měli ještě v poli Říhu, který mohl kdykoliv nastoupit do branky, ale příležitost v letošní sezóně nedostal. Doležal chytal celkem v šesti zápasech z jedenácti utkání, kdy dostal 8 branek. Jedenkrát udržel čisté konto, třikrát dostal pouze jednu branku, jedenkrát inkasoval dvě branky a v jedenkrát tři. Průměr branek na zápas je to slušný, ale stále je co zlepšovat. Studecký chytal jen pětkrát a dostal 11 branek, jemu se nepodařilo udržet čisté konto ani jedenkrát, dvakrát dostal jen jednu branku, jedenkrát dostal dvě, jedenkrát dostal tři a jedenkrát mu výkon ne zcela vyšel a obržel čtyři branky. Těžko porovnávat výkony obou brankářů, každý chytá jiným stylem, Doležal většinu střel směřujících do prostoru branky chytne nohou nebo vyrazí pryč, naopak Studecký chytá většinu míčů ze vzduchu do koše a to i s prostoru celého malého vápna, ale malé problémy má se střelami po zemi. V každém zápase oba museli předvádět, co umějí, každý soupeř se dostal až na dostřel a pak záleželo na štěstí a umění střelce a brankáře. V několika případech jim pomohla obrana, i když jsme dostali také branky vlastní, kdy obránce ve snaze pomoci brankáři nešťastně tečoval míč do vlastní sítě.

 

Branky: Pokud se blíže podíváme na dosažené skóre v letošní sezóně, zjistíme, že je opět záporné 16:19. Stále více se projevuje neschopnost proměnit někdy až vyložené šance. Pouhých 16 vstřelených branek za celou sezónu řadí naše mužstvo společně se sestupujícím mužstvem SUNARU k nejhorším. Prohlédne-li si tabulku střelců podrobněji, zjistíme, že dvě mužstva měli ve svém středu hráče, který dokázal dát třináct branek v této sezóně a v této naší skupině. Je trochu s podivem, že hráč, který dá tolik branek, je v mužstvu, které sestupuju. Mužstvo BOHEMIA CHIPS “B” s nejlepším útokem mělo za letošní sezónu nastříleno celkem 33 branek. Na našich vstřelených brankách se dle oficiální statistiky podílelo osm střelců, i když víme, že některý ten gól dal někdo jiný. Dle zápisů byl nejlepším naším střelcem Slavata D., který dal soupeřům čtyři branky, druhým naším střelcem byl Horálek se třemi trefami do černého, následují střelci se dvěma zápisy Budař a Dufek. Jedenkrát se prosadili Panocha, Říha a Vrba, jedenkrát se trefil také Švec ml., pro kterého to byla branka v malé kopané vůbec první. 

Porovnáme-li obrany jednotlivých mužstev je zde nejlepší opět tým BOHEMIA CHIPS “B”, který za celou sezónu dostal pouhých 16 branek. Naši brankáři a obrana však nebyla o tolik horší, protože s 19 obdrženými brankami jsme obsadili čtvrté místo za mužstvy SPIRIT BAR A GILLETTKY. Byly zde mužstva s děravou obranou, které obdržely přes třicet branek a tak mužstva SUNAR a MIRAMARE nakonec sestupují.

 

Soupeři: V první polovině této jarní sezóny jsme dokázali s každým soupeřem hrát vyrovnanou hru, i když tento soupeř v minulosti hrál i vyšší soutěže a odehrál mnohem více zápasů. Nebyli jsme vždy technicky na úrovni soupeře, ale naše bojovnost platila a přinášela drahocené body. Hned první zápas s mužstvem GILLETTKY jsme vyhráli jen díky bojovnosti, jak to napsal nezávislý rozhodčí, a to GILLETTKY možná postoupí za třetího místa. Ani druhý zápas s nakonec prvním týmem HUSTEC nebyl špatný, i když jsme ho prohráli jen 1:0, výkon se líbil rozhodčímu i soupeři. Ani další výsledky a výkony nebyly špatné, remíza s mužstvem MALVAZINKY FC zachráněná těsně před koncem nebo výhra nad MIRAMARE 6:2. Pouhá bezbranková remíza s mladým a výrazně běhavějším týmem MTPCH a následná těsná výhra nad týmem SUNARU v poměru 2:1, kdy dle rozhodčího opět techničtější mužstvo prohrálo, znameno téměř vše úspěšné z naší strany, v tuto chvíli jsme však bojovali stále ještě o postup.To co následovalo nelze nijak omluvit ani vysvětlit, prohra s mužstvem SPIRIT BAR 3:0 po vyrovnaném zápase, následovala prohra s týmem STARS BEER 4:2, kdy jsme byli lepší a dlouho jsme vedli 1:0, mužstvo soupeře jsme trochu znali a přesto nás dva zbytečné slepené branky poslaly do kolen. Poslední bod v této sezóně jsme získali v následném zápase s mužstvem FC ATLANTIC za remízu 1:1, kdy jsme se sice dostali do vedení po chybě obrany, ale hned v úvodu druhého poločasu jsme si dali téměř vlastní branku po rohu. Následně jsme nevyužili stoprocentní šanci a tak remíza byla zasloužená. Předposlední zápas s mužstvem BOHEMIA CHIPS jsme nemohli sehrát pro nepřízeň počasí v termínu, a tak po dohodě se soupeřem a jednání s výborem svazu malé kopané bylo toto utkání sehráno v Přezleticích. Bohužel výhoda domácího prostředí to nebyla. Naopak po neočekávaném odskoku míče se ujal soupeř vedení, které o několik minut potvrdil druhou brankou. Po této brance se sice hra vyrovnala, ale skóre nikoli a tak prohra 1:3 byla spravedlivá. Ani v posledním zápase jsme již nedokázali bodovat a co víc ani vstřelit branku. Mužstvo CVRČCI vyhrálo 2:0 po vyrovnaném zápase a naše mužstvo muselo čekat na ostatní výsledky, zda nejsme třetím sestupujícím týmem. Protože dosažený počet bodů byl stejný s dalšími mužstvy musela rozhodnout následující minitabulka:

 

 

Název

Cvrčci

Miramare

MTPCH

Přezletice

Body

Skóre

Cvrčci

 

2 : 2

5 : 2

2 : 0

5

7 : 4

Miramare

2 : 2

 

1 : 5

2 : 6

1

5 : 13

MTPCH

2 : 5

5 : 1

 

0 : 0

3

7 : 6

Přezletice

0 : 2

6 : 2

0 : 0

 

3

6 : 4

 

 

Jak je jasně vidět v letošní sezóně nás od sestupu zachránila jediná vstřelená branka na víc oproti soupeři, nebo to bylo lepší obranou a tím jsme o jednu branku méně inkasovali ?

 

Hřiště a rozhodčí: Většina letošních zápasů se hrála na hřištích v Karlíně, kde jako obvykle byly kaluže na některých částech hřiště. Jako každý rok jsou stále horší hřiště s vyššími čísly tj. hřiště 4, 5 a 6. Naopak hřiště vpředu jsou většinou dosti prašná. Bohužel jedenkrát jsme museli zápas vzdát, protože počasí bylo silnější, a proto jsme prvně zkusili hřiště v Přezleticích, které jsme posekali a bylo perfektně připravené. Soupeři, který již hrál mnohem vyšší soutěž se hřiště líbilo. Poslední zápas pro regulérnost byl hrán na hřišti Viktorie 8, kde chvilkama nebylo pro prach vůbec vidět. Je znát, že na tomto hřišti se hraje jen málokdy a to jen v posledním kole pro možnost hrát všechny zápasy skupiny v jeden čas a na různých místech. Zkusili jsme si také hřiště Kbely 1, kde udělali velký kus práce. Hřiště si sice zachovalo svou šířku, ale délka byla asi trochu zmenšena. Hřiště už není hrbolaté a povrch neobsahuje tolik nebezpečných kamenů, protože byla navezena další vrstva hmoty, ale záleží zda tam kopaná zůstane.

Rozhodčí v této sezóně opět udělovali karty i našemu mužstvu, ale jen někdy je po dohodě s kapitány mužstev nechali v zápise. Do zápisů se tak dostali jenomtři karty za celou sezónu a dostali je Černý za faul, Říha za hru rukou a Horálek za oplácení. Problém se dvěmi kartami jsme museli řešit v případě Říhy, protože zápis z předešlého utkání nedorazil a nikdo přesně nevěděl, zda jeho karta za faul byla zapsána. Je to pouze na rozhodčích zda taktto udělenou kartu zapíší nebo raději po zápase přepíší celý zápis.

I naše mužstvo muselo odpískat několik zápasů. I tentokrát to padlo na stejné hráče, protože někteří mají strach z pískání a tak se všemožně vyhýbají. V zápasech, které jsme odpískali, se nic vážného nestalo a tak jsme splnili svou povinnost. Jak postupovat dále s rozhodčími a s delegováním na zápasy bude nutno dořešit v klidu v hospodě před novou sezónou.

 

Závěr: Jak jsme se zmínili již dříve, letošní sezóna nezačala dobře. Liga se zprvu vyvíjela dle představ, ale druhá polovina soutěže se nám vůbec nepovedla a buďme rádi, že jsme o jediný gól lepší než soupeř, který spadl o soutěž níže. My budeme čekat na rozlosování 6.ligy, do které skupiny a s kým budeme zařazeni. Dále budeme očekávat vyjádření k možnosti hrát některá utkání na travnatém hřišti v Přezleticích, které jsme se snažili přihlásit a zaregistrovat. Po neúspěšné sezóně se začli objevovat názory o možnosti založení veteránského družstva, které by si vzalo necelou polovinu stávajícího mužstva. Veteránská liga se hraje od 35 let, což splňuje již mnoho hráčů. Je zde však možnost v několika zápasech nastoupit za oba týmy. Na základě dosažených výsledků a těchto informací jsme se pokoušeli trochu omladit mužstvo, což zatím nevíme zda se to povedlo, přislíbeno to bylo.

Pokusili jsme si napravit reputaci alespoň na přezletickém turnaji v červenci, kdy se konal již tradiční Memoriál Milana Javornického. Na tomto turnaji se nám částečně rozpadla obrana, ale alespoň dostali možnost nový hráči. Mužstvo SK RSC PřezleticE nastoupilo ve svých dresech a sehrálo čtyři utkání, ve kterých pouze jedenkrát překonala soupeřovic brankáře. Mužstvo nastoupilo v následujícím osazení : v brance Studecký, obrana Dufek, Říha, Slavata D., Slunéčko a Dvořák, v útoku se pak střídali Švec st., Švec ml., Macho, Kubelka a Mašek. Toto mužstvo po výhře 1:0, prohrách 3:0 a 1:0, remíze 0:0 skončilo ve skupině na 4.místě.

Další hráči z našeho mužstva hrála za jiné týmy. Budař nastoupil za mužstvo Na statku, které skončilo v naší skupině na 3.místě, ale také nepostoupilo. Poslední ve druhé skupině skončil tým SPLÁVEK, za který nastoupil Černý. Další náš obránce nastoupil za tým HASIČI, který ve druhé skupině skončil třetí a nepostoupil jen o horší skóre.

 

 

Sportu zdar a fotbálku dvakrát